TEL: (+48) 727 020 900
facebook

Szkolenia

Na większości organizowanych przez nas rejsów morskich można odbyć szkolenie i zdobyć certyfikat Yacht crew , lub zdobyć staż i praktykę w prowadzeniu jachtu morskiego. Chętnym którzy chcą zostać skipperem proponujemy szkoleniowe rejsy morskie i tam po obyciu bardzo przydatnego kursu otrzymać międzynarodowy patent ISSA umożliwiający czarterowanie i prowadzenie jachtu.

Federacja Szkół Żeglarskich ISSA to największe w Polsce stowarzyszenie prywatnych szkół i stowarzyszeń żeglarskich o bogatej tradycji szkolenia i wychowania pod żaglami.

Kursy żeglarskie oferowane przez szkoły federacji ISSA to nowoczesne szkolenia:
 • nastawione na bezpieczeństwo
 • wykorzystujące nowoczesne techniki edukacyjne
 • odbywające się na akwenach, gdzie przyszli skipperzy będą samodzielnie nawigować
 • prowadzone na nowoczesnym sprzęcie
 • dostosowane do najnowszych uwarunkowań rynkowych

ISSA GLOBAL jako pierwsza wprowadziła w żeglarstwie umieszczanie nazwiska instruktora i nazwy szkoły na certyfikacie żeglarskim (odpowiedzialność instruktora i szkoły)

YACHT CREW – WYKWALIFIKOWANY CZŁONEK ZAŁOGI JACHTU MORSKIEGO

Certyfikat Yacht crew – to certyfikat dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem morskim. Często są to osoby, które planują zdobycie bardziej zaawansowanej wiedzy żeglarskiej, aby w konsekwencji samodzielnie prowadzić jachty.

Ten certyfikat doskonale podkreśla ich rolę jako osób, które w sposób aktywny mogą pomóc przy obsłudze jachtu morskiego – zdobywając tym samym doświadczenie niezbędne do uzyskania certyfikatu skippera. Jest to certyfikat dla osób, które biorą udział w rejsach żeglarskich i nie chcą w nich uczestniczyć jedynie jako turyści.

INSHORE SKIPPER – PODSTAWOWY AMATORSKI STOPIEŃ SKIPPERA

Inshore skipper - jest to stopień amatorski i wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich akwenach czarterowych. W momencie ubiegania się o ten certyfikat, kandydat powinien posiadać wszelkie umiejętności na takim poziomie, aby samodzielnie prowadzić jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeżnej.

Od osoby takiej oczekujemy, żeby radziła sobie z manewrami w porcie, umiała prowadzić nawigację, sprawnie i bezpiecznie obsługiwała jacht, aby nie wychodziła na morze bez aktualnej prognozy pogody oraz była przykładem dla innych w zakresie rozsądnego korzystania z dobrodziejstw naszego środowiska naturalnego. Aby uzyskać ten certyfikat nie wymagane są żadne dodatkowe kursy (np. pierwsza pomoc, UKF, itp.)

Oczywiście niezwykle ważne jest poczucie odpowiedzialności i jest to jedno z podstawowych kryteriów wydania certyfikatu. Jest to certyfikat przeznaczony dla tych, którzy planują pływać głównie po ciepłych wodach (akweny Morza Śródziemnego, Wysypy Kanaryjskie, Karaiby itp.). Do uzyskania uprawnień „Inshore Skipper” wymagane są ukończone 16 lat staż morski o łącznej ilości godzin minimum 100 h w żegludze pełnomorskiej szkolenie 40 godzin (minimum 6 dni) na wodach morskich znajomość języka angielskiego w zakresie podstawowej komunikacji i terminologii żeglugowej

OFFSHORE SKIPPER – ZAAWANSOWANY AMATORSKI STOPIEŃ SKIPPERA

Do uzyskania uprawnień „Offshore Skipper” wymagane są:
 • ukończone 18 lat
 • staż morski o łącznej ilości godzin minimum 600 h w żegludze pełnomorskiej
 • minimum 100 h prowadzenia jachtów na wodach pływowych
 • świadectwo ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej
 • aktualne świadectwo operatora SRC / VHF
 • znajomość języka angielskiego w zakresie podstawowej komunikacji i terminologii żeglugowej
 • minimum 40 h szkolenia na wodach morskich

Żeglarstwo to zajęcie dla osób otwartych i czerpiących radość z życia, ciekawych nowych miejsc, nowych przyjaźni. Nowocześni żeglarze zainteresowani są kulturami innych krajów, kontaktem z naturą, pływaniem dla przyjemności, pływaniem rekreacyjnym. Takie osoby są na ogół bardzo otwarte, tolerancyjne, odpowiedzialne, rozsądne ale i wymagające.

Certyfikaty ISSA Global są uznawane przez administracje w bardzo wielu krajach Europy i świata nie tylko dlatego, że przepisy tych krajów nie wprowadziły niepotrzebnych barier administracyjnych wobec żeglarzy rekreacyjnych czy z uwagi ,że nasze certyfikaty honorowane są i zalecane przez wiele firm czarterowych i ubezpieczeniowych.

Dzieje się tak również dlatego, że federacja ISSA GLOBAL przyjęła od samego początku, stosowanie się w swojej działalności szkoleniowej na certyfikaty kompetencji żeglarskich do wytycznych zapisanych w Rezolucji nr 40 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE) w zakresie standardu ICC (Międzynarodowych Certyfikatów Kompetencji).

Egzamin i wydanie certyfikatu – szkolenie ISSA
 • Qualified Crew 150 zł
 • Inshore Skipper 350 zł
 • Offshore Skipper 500 zł